יוגה צחוק לילדים - חוויה עם ערך מוסף


פעילות ייחודית מקורית ומצחיקה המאפשרת לילדים להתחבר בקלות ובזרימה לכוחו של הצחוק, לפרוק מתחים, לחזק בריאות, לגבש קבוצה לפתח ביטחון עצמי ויצירתיות.

סדנאות צחוק בשיטת יוגה צחוק לילדים מורכבות מפעילות תיאטרלית בה הילדים מתחפשים וצוחקים במהלך סיפור/הצגה על חשיבות הצחוק, בהמשך הילדים צוחקים דרך סידרה של תרגילי יוגה צחוק ונשימות מיוחדים ולבסוף הילדים עוברים הרפיה מהנה ומרגיעה.

בנוסף לסדנת צחוק ניתן לתגבר את הפעילות עם שתי תוספות נפלאות ומשחררות . האחת ריקודי בטן מעוררי צחוק עם צעיפים מיוחדים ומוזיקה מזרחית והשניה לנועזים מלחמת כריות , אפשרות להגשים חלום ילדות  ולשחק במלחמת כריות עם כריות מיוחדות שאני מביא בלי ריצ'רצ'ים ובלי נוצות.

בתי ספר וגנים בהם נערכות סדנאות יוגה צחוק מוצאים כי פעילות זו בעלת ערך רב, כיוון שהיא מורידה משמעותית את המתח של הילדים, מגבירה את עירנותם, מפחיתה את הסיכסוכים ואי ההבנות בין הילדים ובכך ומשפרת בצורה משמעותית את האקלים בגן. ילדים צוחקים יצירתיים יותר, בריאים יותר וחברותיים יותר.
בסדנת הצחוק בשיטת יוגה צחוק אנו צוחקים באמצעות תרגילי צחוק ותרגילי נשימה מעוררי צחוק ומכיוון שמדובר בקבוצה גדולה, הצחוק הופך להיות מידבק ומתגלגל. יתרונות הצחוק הם: שיפור המערכת החיסונית, המוח משחרר אנדורפינים אשר משככים כאבים וגורמים לתחושה נפלאה; בזמן הצחוק שריר הסרעפת ושרירי הבטן מעסים בנעימות את אברי הבטן ועוזרים לעיכול, הצחוק עוזר להוריד מתחים, להנמיך לחץ דם, הוא מעלה סיבולת לב ריאה, משפר ביטחון ודימוי עצמי, מצמצם ביישנות, ועוזר בפיתוח קשרים בין אישיים, יצירתיות-משחק ואלתור


סדנת יוגה צחוק בנויה רבע שעה של סיפור חוויתי על חשיבות הצחוק ולאחריו כ - 25 דקות של פעילות צחוק אירובית ולבסוף 5 דקות של הרפיה וסיכום, ניתן לשתף בפעילות קבוצות של בין 10 ל- 30 ילדים

   תת-דפים (1): ly4seniors